Fatih
GÜLLÜKAYA

Baknet A.Ş (Bakioğlu Holding) Genel Müdür

Baknet A.Ş (Bakioğlu Holding) Genel Müdür

Fatih Güllükaya, üretim şirketlerinde kurumsal bilgi sistemleri ve dijital teknolojiler alanında 30 yılı aşkın yöneticilik tecrübesine sahip, bilgi teknolojileri ve dönüşüm profesyonelidir. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamış, iş hayatı ile birlikte yürüttüğü Yüksek Lisans ve Doktora eğitimleri esnasında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Ege Üniversitesi MYO Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde ve Dokuz Eylül Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinde Bilgisayar Devre Tasarımı, Bilgisayar Ağları ve Elektronik Ticaret konularında dersler vermiştir.

Profesyonel kariyerine Teba Şirketler Grubunda Uygulama Geliştirme Uzmanı olarak başlayan Güllükaya, aynı firmada sırası ile Yazılım Geliştirme Proje Lideri, Teknik Ekip Lideri, Bilgi Teknolojileri Süreç Lideri ve Operasyonlardan Sorumlu Süreç Lideri olarak görev almıştır. Kariyerinin devamında Simfer AŞ’de Planlama, Say Grup’ta Planlama, Mühendislik ve Bilgi Teknolojileri Müdürlükleri yaptıktan sonra 2013 yılında Bilgi Teknolojileri Danışmanı olarak Bakioğlu Holding’e katılmıştır. İki yıllık bir çalışmanın ardından, 2015 yılı itibari ile Bakioğlu Holding AŞ Denetim Müdürü olarak görevine devam eden Güllükaya, 2019 yılından bu yana, Bakioğlu Grubu’nun tüm Bilgi Sistemleri ve Dijital Dönüşüm paydaşı olarak rol almakta, Kurumsal Kaynak ve Çözüm Ortakları Yönetişim Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Güllükaya, kariyeri boyunca, sanayi işletmelerinin üretim ve yönetim süreçlerinin bilgisayar ile desteklenmesi çalışmalarına odaklanmış; bunun için özel yazılımlar geliştirme, Oracle E-Business Suite, Netsis, Logo, Canias ERP, SAP ERP uygulamalarının yerleştirilmesi, iş süreçlerinin dijital çözümlerle yapılandırılması ve dönüştürülmesi projelerinde önemli roller üstlenmiştir.