Gökhan
BİNGÖL

Niso Yazılım Teknolojileri A.Ş. İş Birimi Direktörü ve CTO

Niso Yazılım Teknolojileri A.Ş. İş Birimi Direktörü ve CTO

Gökhan Bingöl , 9 Şubat 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çukurova Universitesinde Elektronik Mühendisliği ve sonrasında Bilgi Universitesinde eMBA yapmıştır.

  İş hayatına 1999 yılında Eldor Elektronik’de Yazılım Mühendisi olarak başlamıştır.

  2008 yılına kadar farklı sorumluluklar alıp , Mühendislik , Bakım ve Otomasyon bölümlerini kapsayan Teknik Müdür ve Üretim Müdürü rollerini almıştır.

2008-2012 yılları arasında Bosch Termoteknik'te Teknik Hizmetler Kısım Müdürlüğü yaparak, teknik liderlik ve proje yönetimi konularında derin bir uzmanlık geliştirmiştir.

2012 Yılında Eldor'a dönüşünde, Plastik Fabrika Müdürü ve sonrasında Manufacturing Director olarak, hem teknik hem de üretim fonksiyonlarını başarıyla yönetmiştir.

  2018-2020 yılları arasında Eldor USA Fabrikasının devreye alınması projelerinde kritik rol üstlenmiş, 2019'dan itibaren Eldor Group'ta Global Digital Dönüşüm programını liderlik ederek Global CDO olarak atılmıştır. 2021 yılında Türkiye'de Otomotiv Gömülü Yazılım R&D bölümünü kurarak, dijital dönüşüm ve gömülü yazılım alanlarında yeni başarılara imza atmıştır.

2022 yılı başında yeni bir oluşumda yer alarak , NISO Yazılım Teknolojileri AŞ Firmasının CTO ve Business Unit Director görevine getirilmiştir .

Yirmi yılı aşkın süredir operasyon, üretim, mühendislik, dijitalleşme ve liderlik alanlarında önemli katkılar sunan Gökhan Bingöl, uluslararası ekipleri yönetme, karmaşık mühendislik ve teknik projelere liderlik etme ve çeşitli sektörlerde dijital dönüşümü başarıyla yönlendirme konusunda becerilerini sergilemiştir.

Kendisi ,sadece operasyonel alanda değil, aynı zamanda yenilik ve mükemmellik kültürünü teşvik eden, kendini sürekli geliştiren, insiyatif alan ve konfor alanının ötesine geçen biri olarak tanınmaktadır. Bugün, Gökhan Bingöl, yüksek performanslı ekipleri geliştirme ve dijital çağda liderlik etme konusunda kararlı çalışmalarına devam etmektedir.